Monthly Archives: lokakuu 2016

Harjoituskoulukisojen 22.10.16 tuloksia

Harjoituskoulukilpailuiden 22.10.16 tuloksia:

Luokka 1 he C. E. B. Special 2015

1. Oona Lehtonen – Délicatesse Noire HSR 138p, 65,71%
1. Kaisamaija Ronkainen – Cordium Rex RusRa 138p, 65,71%
3. Sonja Mäkipää – Volk VARSA 136,5p, 65,00%
4. Minna Arhilahti – Nemera HSR 135,5p, 64,52%

5. Aada Lehtonen – Ekebo Karmensita HSR 134,5p, 64,05%
6. Hanna Honkanen – Kuukson Amaliia SuoRa 130p, 61,90%
7. Katariina Aho – A. T. Santeri VARSA 126p, 60,00%
7. Heli Innala – Filphus Wäst JolHy 126p, 60,00%
9. Marika Moglia – Cordium Rex HSR 125,5p, 59,76%
10. Veera Pakkanen – Koriandra VARSA 118,5p, 56,43%
11. Johanna Aro – Otur VARSA 110,5p, 52,62%
Tiia-Maria Luhtala – Revalia Jazz T DNS
Luokka 2 Aikuisratsastusmerkki 2010

1. Hanna Honkanen – Kuukson Amaliia SuoRa 156p, 62,4%
2. Kaisa Leander – Volk HSR 155,5p, 62,2%

3. Heli Innala – Filipus Wäst JolHy 155p, 62,0%

Tuomarina toimi Sanna-Kaisa Klemelä

Koulukisojen lähtölista

Tervetuloa koulukilpailuihin!

 

  • Radat ratsastetaan maneesissa, verryttelyyn on käytössä molemmat ulkokentät.
  • Rata aloitetaan aitojen sisäpuolelta, valmistautuva ratsukko odottaa maneesissa aitojen ulkopuolella.
  • Luokassa I on apuohja thiedemann sallittu.
  • Raippa/kannukset on sallittu molemmissa luokissa.
  • Kanslia löytyy maneesin eteisestä.
  • Trailerit parkkiin yläpihalle kuivurin eteen ja/tai kentän ohi alas ”santakuopppaan”. Paikalla opasteet.
  • Vesipiste alatallin pesupaikalla.
  • Lähtöajat arvioituja, huomioi tämä omassa verryttelyssäsi!
  • Tiedustelut ja mahdolliset muutokset nroon 0503737231(Jutta)

 

 

Luokka I he C E.B.Special 2015

Alkaen klo 13

13:00 Kaisamaija Ronkainen- Cordium Rex RusRa

13:08 Oona Lehtonen- Délicatesse Noire HSR

13:16 Minna Arhilahti- Nemera HSR

13:24 Johanna Aro- Otur VARSA

13:32 Aada Lehtonen- Ekebo Karmensita HSR

13:40 Veera Pakkanen- Koriandra VARSA

13:48 Sonja Mäkipää- Volk VARSA

13:56 Katariina Aho- A.T Santeri

14:04 Hanna Honkanen- Kuukson Amaliia Suora

14:12  Tiia-Maria Luhtala- Revalia Jazz T

14:20Marika Moglia- Cordium Rex HSR

14:28 Heli Innala- Filphus Wäst JolHy

 

Luokka II Aikuisratsastusmerkki 2010

Alkaa noin 14:40

14:40 Kaisa Leander- Volk HSR

14:49 Hanna Honkanen- Kuukson Amaliia Suora

14:58 Heli Innala- Filphus Wäst JolHy

Kilpailut päättyvät noin 15.10, sen jälkeen seuran syyskokous kokoustiloissa!

 

Mukavaa kisapäivää kaikille 🙂