Monthly Archives: huhtikuu 2017

Koulukisojen 29.4.2017 tulokset

HSR:n harjoituskoulukilpailuiden tulokset 29.4.2017

Luokka 1, Tutustumisluokan kouluohjelma 2016
1. Tiina Rekikoski ​​Husön Jyminä​ VARSA​ 119,5 p​ 66,39 %
2. Meiju Paunu​​ Pinomäen Ariel​ VARSA ​116 p​ 64,44 %
3. Jemina Luojus​​ Sippolan Etu​ HSR​ 115 p​ 63,89 %
4. Miina Harjunmaa ​​Ekslätts Pure Poison​ VARSA​ 111 p​ 61,67 %
5. Sanni Laikko​​ Volk​​ HSR​ 109 p​ 60,56 %
6. Kaisa Heino ​​Delicatessè Noire​ HSR​ 108,5 p​ 60,21 %
7. Jasmin Lahtinen​​ Pixie Trot​​ VARSA​ 104,5 p​ 58,06 %
8. Hanna Honkanen ​​Herra Mörkö​ SUORA​ 104 p​ 57,78 %

Luokka 2, He B:0
1. Lotta Kiuru ​​Husön Jyminä​ VARSA​ 164 p​ 65,60 %
2. Kaisa Leander ​​Volk​​ HSR​ 159 p​ 63,60 %
3. Aada Lehtonen ​​Ekebo Karmensita​ HSR​ 158 p ​63,20 %
4. Oona Lehtonen ​​Ekebo Karmensita​ HSR​ 155,5 p ​61,40 %
5. Kaisa Teerikoski​​ Rokuss​​ HSR ​151 p​ 60,40 %
Tuomarina Anna Saari

Koulukisojen lähtölista

Koulukilpailut 29.4.17

  • Verryttelyyn on käytössä kaksi hiekkapohjaista kenttää(toinen ylhäällä nurmialueen keskellä). Käytössä on myös rantatie.
  • Trailerit parkkiin kuivurin eteen, kanslia löytyy maneesista.
  • Aikataulut on suuntaa antavia, ole ajoissa paikalla.
  • Aikataulumuutostoiveet yms. Jutalle 0503737231. Päivitän ne suoraan nettiin.
  • Tervetuloa kisoihin 🙂

 

Luokka I alkaen klo 13.00.

  1. 13:00 Hanna Honkanen- Herra Mörkö Suora
  2. 13:08 Jemina Luojus- Sippolan Etu HSR
  3. 13:16 Kaisa Heino- Delicatessé Noire HSR
  4. 13:24 Miina Harjunmaa- Ekslätts Pure Poison
  5. 13:32 Sanni Laikko- Volk HSR
  6. 13:40 Jasmin Lahtinen- Pixie Trot
  7. 13:48 Meiju Paunu- Pinomäen Ariel VARSA
  8. 13:56 Tiina Rekikoski- Huson Jyminä VARSA

 

Luokka II alkaa noin klo 14.05

 

  1. 14:05 Kaisa Leander- Volk HSR
  2. 14:14 Oona Lehtonen- Ekebo Karmensita HSR
  3. 14:23 Lotta Kiuru- Huson Jyminä VARSA
  4. 14:32 Sonja Mäkipää- Viivin Komeetta HSR
  5. 14:41 Kaisa Teerikoski- Rokuss HSR
  6. 14:50 Aada Lehtonen- Ekebo Karmensita HSR

 

 

 

Koulukilpailut 29.4.2017

KILPAILUKUTSU

Tervetuloa HSR:n harjoituskoulukilpailuihin Tuorin Ratsutilalle

lauantaina 29.4.17.

OHJELMA:

Luokka I  Tutustumisluokan kouluohjelma 2016

Luokka II He B:0

Luokka III He A:10 2011

 

ERITYISMÄÄRÄYKSIÄ:

  • Ilmoittautumiset torstaihin 27.4 mennessä Jutalle puhelimitse 050 3737231.
  • Osallistumismaksu/luokka: Tuntihevosilla 18 e HSR jäsen / 20e GC tai muun seuran jäsen. Omalla hevosella 10 e
  • Maksu maksetaan viimeistään puoli tuntia ennen omaa suoritusta kansliaan.
  • Kilpailupaikkana on Tuorin Ratsutilan maneesi.
  • Verryttely tapahtuu ulkokentillä.
  • Luokassa I thiedemann-apuohja sallittu.
  • Kannukset tai raippa sallittu kaikissa luokissa.
  • Tuomarina toimii ratsastuksenopettaja Anna Saari.
  • Ratsastajalla tulee olla siisti asustus ja hevonen tulee olla letitetty.
  • Voittajalle ja sijoittuneille ruusukepalkinnot.
  • Paikalla pienimuotoinen kanttiini.
  • Alustavat aikataulut ja lähtölista tulevat nettiin hsr.fi sivuille viimeistään perjantaina 28.4.
  • Järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin.

TERVETULOA KISAAMAAN!!

Harjoituskoulukisojen 16.4.2017 tulokset

HSR:n harjoituskoulukilpailuiden tulokset 16.4.2017

Luokka 1, C-merkin kouluohjelma.
1. Sonja Mäkipää ​- Viivin Komeetta​HSR​118,5 p​65,83 %
2. Kaisa Leander – ​Volk​​HSR​116,5 p​64,72 %
3. Aada Lehtonen -​ Ekebo Karmensita​HSR​113,5 p ​63,06 %

4. Sanni Laikko​ – Volk​​HSR​107,5 p​59,72 %
5. Kaisa Heino – ​Delicatesse Noire​HSR​105 p​58,33 %
6. Jemina Luojus​ – Sippolan Etu​​HSR​103,5 p​57,50 %

Luokka 2, B-merkin kouluohjelma
1. Lotta Ojala – ​Husön Jyminä​​VARSA​144,5 p​62,83 %
1. Kaisa Teerioski​ – Rokuss​​HSR​144,5 p​62,83 %
3. Oona Lehtonen​ – Ekebo Karmensita​HSR​138,5 p ​60,22 %​
3. Hanna Honkanen – ​Kuukson Amaliia​Suora​138,5 p​60,22 %

5. Anna Saari​ – A.T. Santeri​​VARSA​137,5 p​59,78 %
6. Heli Innala – ​Filphus Wäst​​JolHy​129,5 p​56,30 %

Luokka 3, A-merkin kouluohjelma
1. Jenny Pylvänäinen – ​Playcess​​VARSA​168 p​62,22 %

2. Heli Innala​ – Filphus Wäst​​JolHy​156,5 p​57,96 %

Tuomarina Sanna-Kaisa Klemelä

Koulukilpailuiden lähtölista 16.4

muokattu klo 19:36

Tervetuloa kisaamaan! Verryttelyyn on käytössä kaksi hiekkapohjaista kenttää(toinen ylhäällä nurmialueen keskellä). Käytössä myös rantatie.

Trailerit parkkiin kuivurin eteen, kanslia löytyy maneesista.

Aikataulut on suuntaa antavia, ole ajoissa paikalla. Luvassa viileä keli, pukeutukaa lämpimästi.

Aikataulumuutostoiveet yms. Jutalle 0503737231.

Luokka I C-merkin kouluohjelma alkaen klo 13:00, maneesiin voi tulla verryttelemään 12:30

  1. 13:00 Kaisa Leander- Volk HSR _______
  2. 13:08 Sonja Mäkipää- Viivin Komeetta HSR _______
  3. 13:16 Kaisa Heino- Délicatesse Noire HSR _______
  4. 13:24 Jemina Luojus- Sippolan Etu______
  5. 13:32 Sanni Laikko- Volk HSR ____
  6. 13 :40 Aada Lehtonen- Ekebo Karmensita HSR_______

 

Luokka II B-merkin kouluohjelma, luokka alkaa noin klo 13:50

  1. 13:50 Lotta Ojala- Huson Jyminä VARSA
  2. 13:59 Kaisa Teerikoski- Rokuss HSR _______
  3. 14:08 Oona Lehtonen- Ekebo Karmensita HSR _______
  4. 14:17  Hanna Honkanen- Kuukson Amaliia Suora_______
  5. 14:26 Heli Innala- Filphus Wäst JolHy _______
  6. 14: 35 Henna Kaunismaa- Nemera HSR______
  7. 14:44 Anna Saari- A.T.Santeri VARSA ___

 

Luokka III A-merkin kouluohjelma, luokka alkaa noin klo 14:50

  1. 14:50 Jenny Pylvänäinen- Playcess VARSA _______
  2. 15:00 Heli Innala- Filphus Wäst JolHy _______